رییس کنفرانس ECDC2012 دولت گام های محکمی برای نهادینه کردن تجارت الکترونیک در ایران برداشته است - تجارت الکترونیک - اخبار

رییس کنفرانس ECDC2012 دولت گام های محکمی برای نهادینه کردن تجارت الکترونیک در ایران برداشته است

دسته : تجارت الکترونیک در تاريخ ۱۳۹۱/۱/۱۹ ۸:۱۵:۵۰ (1038 بار خوانده شده)
بسیاری از کشورهای اسلامی برای حضور نمایندگان خود به دبیرخانه اعلام آمادگی کرده‌اند و همچنین بخشی از برنامه‌ها از سوی شبکه زنان دانشمند جهان اسلام پیگیری می‌شود.


جعفر مهراد در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی کنفرانس بین‌المللی تجارت الکترونیک با بیان این مطلب به نقش مهم برگزاری کنفرانس‌های علمی با هدف مشخص اشاره کرد و گفت‌: کنفرانس بین‌المللی ECDC۲۰۱۲ با زیرساختار علمی و مقالات ارائه شده سهم قابل توجهی در تولیدات علمی ایران در سال ۲۰۱۲ و افزایش آمار در این حوزه خواهد داشت.
رییس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: تجارت الکترونیک از رشته‌های بسیار با اهمیت دانشگاهی کشور است.

پرفسور جعفر مهراد تصریح کرد: رشته تجارت الکترونیک امروز به دلیل اهمیتی که اینترنت و فعالیت‌های اقتصادی روی این شبکه برای جامعه علمی و به ویژه برای عموم مردم دارد اهمیت آن به گونه‌ای است که دولت ایران گام‌های تدریجی ولی محکمی را در راستای نهادینه کردن تجارت الکترونیک برداشته است.

رییس ISC گفت: اطلاع‌رسانی وسیعی برای حضور نمایندگان و دانشمندان از ۵۵ کشور اسلامی برای حضور فعال و علمی در ششمین کنفرانس بین‌المللی تجارت الکترونیک ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت در شیراز از سوی این پایگاه با هماهنگی دانشگاه اصفهان صورت گرفته است که ارائه مقالات سطح بالا در محورهای کنفرانس از سوی این کشورها مصداق این مسئله است.

عضو هیئت مدیره انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی همچنین از اطلاع‌رسانی و پیگیری موضوع کنفرانس در انجمن و با همکاری دکتر کاظم معتمد نژاد پدر علم ارتباطات ایران خبر داد و گفت: ضمن اینکه در جلسات اخیر در محل انجمن و در حاشیه انتخابات سوم دوره هیئت مدیره آمادگی خود را از جانب پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برای همکاری همه جانبه علمی و اجرایی برای ارتقاء سطح آگاهی و تولید علم در حوزه جامعه اطلاعاتی در همکاری با انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی اعلام کردیم همچنین از اعضای علمی این انجمن نیز برای ارائه مقاله به دبیرخانه کنفرانس نیز دعوت می‌کنیم.

جعفر مهراد در حاشیه جلسه سیاستگذاری کنفرانس ECDC۲۰۱۲ که در شیراز با حضور اعضای این شورا و دکتر علی صنایعی دبیرکل کنفرانس برگزار شد، گفت : بسیاری از کشورهای اسلامی برای حضور نمایندگان خود به دبیرخانه اعلام آمادگی کرده‌اند و همچنین بخشی از برنامه‌ها از سوی شبکه زنان دانشمند جهان اسلام پیگیری می‌شود.

رییس کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیک با بیان اینکه حضور متولی ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنفرانس و اعلام آمادگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از کنفرانس نقش مهمی در تبیین سیاست‌های استراتژیک ایران در حوزه فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی برای توسعه تجارت الکترونیک در منطقه ایفا می‌کند و همچنین حضور بیش از ۴۰ نفر از مسئولان و متخصصان مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران در کنفرانس برای تبیین سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه تجارت الکترونیک در میان کشورهای اسلامی و بیان توانمندی‌ها و برنامه های انجام شده و چشم‌انداز پیش رو از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود.

رییس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: مدیران ارشد بانک توسعه اسلامی و کمیته راهبردی دائم علوم و فناوری سازمان همکاری‌هاي اسلامی (Comstech) و مدیران ارشد میزان بانک در کنار مسئولان و متخصصان کشورمان در این کنفرانس حضور خواهند داشت.
مهراد گفت : همزمان با برگزاری این کنفرانس بین المللی ۲۰ مقاله برتر از مقالات منتخب کنفرانس در مجلات بین‌المللی علوم و فناوری IJISM و NMRJ (علمی پژوهشی و نمایه شده ISC و Elsevier) همراه با کتاب مجموعه مقالات کنفرانس با نمایه IEEE به چاپ خواهد رسید.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و تماس با دبیرخانه دائمی کنفرانس می توانند به سایت کنفرانس در آدرس اینترنتی : http://ecdcconference.org مراجعه کنند.