کیبورد بلوتوثی مجهز به سنسورهای لیزری - سخت افزار - اخبار

کیبورد بلوتوثی مجهز به سنسورهای لیزری

دسته : سخت افزار در تاريخ ۱۳۹۴/۳/۲۴ ۵:۲۵:۵۵ (777 بار خوانده شده)
کیبورد جدیدی عرضه شده که قابلیت Trackpad لمسی دارد و «Moky» نامیده می‌شودبرای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

کیبورد بلوتوثی جدیدی عرضه شده که نه تنها با کمک آن می‌توان سریع تایپ کرد، بلکه مجهز به سنسورهای لیزری اینفرارد نیز است.


به گزارش ایتنا از مهر، در سال‌های اخیر، کیبوردهای بلوتوثی بسیاری با ایده‌های جدید و متفاوت عرضه شده‌اند اما برخی از آنها در اندازه‌های بزرگی ساخته شده بودند که حمل و نقل را دشوار می‌کردند یا دستگاه‌های کیبوردی مجهز به کلیدهای مجازی بودند که فقط در هنگام تایپ ظاهر می‌شدند یا از قابلیت رول شدن برخوردار بودند.

کیبورد جدید «Moky» نام داشته و مجهز به قابلیت ترک‌پد لمسی بوده تا بتواند تجربه جدید و متفاوتی را در اختیار کاربرانش قرار دهد.

ترک‌پد (Trackpad)، تاچ‌پد یا ماوس‌پد دستگاهی است که معمولاً در لپ‌تاپ‌‌ها و نوت‌بوک‌‌ها دیده می‌شود.

این دستگاه دارای کلیدهایی است که مانند یک ماوس عمل می‌‌کنند. بعلاوه، برخی از انواع تاچ‌پدها قادرند تا اشارات کاربران را نیز درک کنند.

بسیاری از ترک‌پدها دارای کلید روشن و خاموش نیز هستند و بدین ترتیب می‌‌توان آنها را روشن یا خاموش کرد.

این دستگاه از سنسورهای لیزری اینفرارد به منظور جایگزینی برای ترک‌پدهای نامرئی روی کیبورد بهره می‌برد.

این ویژگی متمایز به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون هر گونه سختی به تایپ یا فعالیت‌هایی مانند کلیک، درگ، اسکرول و ... بپردازند زیرا معمولا کاربران در زمان تایپ با ترک‌پدها با مشکل مواجه می‌شوند.

اطلاعات بیشتری در رابطه با این دستگاه هنوز منتشر نشده اما قابلیت اینفرارد استفاده شده در این دستگاه مولتی‌تاچ مانند نمایشگرهای مولتی تاچ خودروها است که تمامی تصاویر روی یک مجموعه از LED که در دو طرف قرار دارند، نمایش داده می‌شود و مجموعه‌ای از فتودیودها نیز در اطراف کیبورد وجود دارند.

هر LED می‌تواند یک پرتو از نور اینفرارد را منعکس کند که با استفاده از فتودیودهایی که در اطراف قرار گرفته‌اند به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌شود.

از دیگر قابلیت‌های این کیبورد بلوتوثی می‌توان به کلیدهای پانتوگراف، بدنه آلومینیومی و همینطور صفحه تاشویی را نام برد که می‌تواند به عنوان پایه یک اسمارت‌فون مورد استفاده قرار گیرد. Moky با پلتفورم‌های اندروید، ویندوز و iOS سازگار است.