ساخت کوچک ترین و کم مصرف ترین کارت گرافیک جهان به کمک نانوفناوری - سخت افزار - اخبار

ساخت کوچک ترین و کم مصرف ترین کارت گرافیک جهان به کمک نانوفناوری

دسته : سخت افزار در تاريخ ۱۳۹۴/۸/۹ ۶:۰۸:۴۵ (978 بار خوانده شده)
تجهیزات کارت گرافیک Radeon با ارائه عملکرد عالی، عصر جدیدی از بازی‌های رایانه‌ای را به وجود آورده است.برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

یک شرکت فعال در حوزه فناوری نانو کوچکترین و کم مصرف‌ترین کارت گرافیک را با استفاده از نانوفناوری ساخته است که امکان بازی‌های پیشرفته گرافیکی با رایانه‌های کوچک در محیط خانه را فراهم می‌کند.


به گزارش ایتنا از ایرنا، مت اسکاینر، معاون این شرکت آمریکایی در مورد این محصول جدید گفت: کارت گرافیک AMD Radeon™ R9 Nano که برای اولین‌بار در سطح جهان در نمایشگاه سرگرمی‌های الکترونیکی در لس‌آنجلس در ژوئن سال 2015 برای طرفداران بازی‌های رایانه‌ای به نمایش گذاشته شد، بر اساس تراشه‌های گرافیکی به نام فیجی (Fiji) ساخته شده است.

وی افزود: این کارت گرافیک علاوه بر کارت‌های گرافیک AMD Radeon™ R9 Fury و R9 Fury X AMD Radeon™ سومین کارت گرافیک ساخته شده بر پایه این تراشه است.

اسکاینر ادامه داد: خانواده کارت‌های گرافیک AMD Radeon™ R9 Fury که بر اساس تراشه‌های فیجی ساخته شده‌اند، با استفاده از حافظه‌هایی با پهنای باند بالا به منظور کاهش مصرف انرژی و افزایش راندمان برای ایجاد رزولوشن‌های بالا، تجارب بی‌نظیری را برای علاقمندان به ارمغان آورده و نقطه عطفی در بازی‌های رایانه‌ای ایجاد کرده‌اند.

وی بیان کرد: اما این کارت گرافیکی جدید، کم مصرف‌ترین و کوچک‌ترین کارت گرافیک ITX است و 30۰ درصد قدرت عملکرد بیشتر و 30 درصد مصرف توان کمتر نسبت به نسل قبلی کارت‌های این شرکت دارد.

وی اظهار کرد: این شرکت به کمک کارت‌های گرافیک Radeon™ R9 Nano ، با طراحی کوچک و محیط بسیار آرام برای بهبود بازی‌های جدید روی آخرین رابط برنامه‌های کاربردی مانند DirectX® 12، اجرای انواع بازی‌ها را در منزل ممکن می‌کند.

اسکاینر گفت: تجهیزات کارت گرافیک Radeon با ارائه عملکرد عالی، طرح‌های بی‌همتای واحد پردازنده گرافیکی و فناوری‌های خلاقانه، عصر جدیدی از بازی‌های رایانه‌ای را به وجود آورده است.

خط تولید کارت گرافیک AMD Radeon R9 طیف عظیمی از محصولات، با قیمت‌های متنوع ارائه می‌دهد، این کارت‌ها با ارائه گرافیکی بسیار قدرتمند تقریبا همه نیاز‌های کاربران را برطرف می‌کند.
برچسب‌ها: کارت گرافیک   بازی   پردازنده   قیمت   تجارت