نوقا پرطرفدارترین نسخه اندروید - سیستم عامل ها - اخبار

نوقا پرطرفدارترین نسخه اندروید

دسته : سیستم عامل ها در تاريخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ ۱۱:۱۵:۵۸ (858 بار خوانده شده)
سیستم عامل اندروید نوقا (نسخه ۷.۰) محبوب‌ترین و پرطرفدارترین نسخه سیستم عامل گوشی‌های هوشمند شناخته شده است.برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

پورتال توسعه دهنده گوگل به تازگی گزارش و آماری از استقبال و دانلود نسخه‌های مختلف سیستم‌های عامل اندروید و گوشی‌های همراه منتشر کرده است که نشان می‌دهد نسخه اندروید نوقا (اندروید ۷.۰ ) در صدر فهرست پرطرفدارترین نسخه سیستم عامل گوشی‌های هوشمند در جهان جای گرفته است چراکه نسخه‌های ۷.۰ و ۷.۱ نوقا در ۲۸.۵ درصد از دستگاه‌ها دانلود، نصب و استفاده شده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این نسخه از اندروید برای نخستین بار در مارس ۲۰۱۶ میلادی معرفی و عرضه شد. سیستم عامل اندروید مارشمالو (نسخه ۶.۰ ) که در سال ۲۰۱۵ معرفی و به‌روزرسانی شد، در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته است و طبق آمار، ۲۸.۱ درصد از دستگاه‌های الکترونیکی و گوشی‌های هوشمند از این نسخه دانلود و استفاده کرده‌اند.

جالب است بدانید جدیدترین نسخه این سیستم عامل یعنی اندروید اوریو (نسخه ۸.۰ ) تاکنون تنها در ۱.۱ درصد از گوشی‌های هوشمند دانلود و استفاده شده است البته به این دلیل که هنوز به‌روزرسانی آن برای بسیاری از دستگاه‌ها و گوشی‌های هوشمند ارائه و منتشر نشده است و انتظار می‌رود با انتشار به‌روزرسانی توسط شرکت‌های سازنده گوشی و غول‌های تکنولوژی، میزان دانلود و استفاده کاربران از این نسخه نیز افزایش یابد.

گوگل اندروید اوریو را در ماه اوت سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی همزمان با پدیده خورشید گرفتگی آمریکا رونمایی کرد. یکی از مشکلاتی که کاربران با گوشی‌های سیستم عامل اندروید همواره از آن گله و شکایت داشته‌اند، آن بوده که گوشی‌هایشان پس از انجام به‌روزرسانی با مشکلاتی نظیر هنگ کردن مواجه می‌شود اما اندروید نوقا با کمترین میزان شکایت کاربران، تقریبا نزدیک صفر درصد، بهترین، بی دردسرترین و محبوب‌ترین نسخه سیستم عامل اندروید از سوی کاربران شناخته شده است.