واتس اپ در معرض سواستفاده به روشی جدید! - امنیت - اخبار

واتس اپ در معرض سواستفاده به روشی جدید!

دسته : امنیت در تاريخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ ۱۰:۴۲:۱۳ (735 بار خوانده شده)
« واتس اپ گلد» شما را مستقیم به سمت بدافزارها هدایت می‌کند!برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

پیامی در شبکه اجتماعی واتس اپ درباره آپدیت جعلی« واتس اپ گلد» هشدار می دهد. این پیام کاربر را به وب سایتی حاوی بدافزار هدایت می‌کند و هکرها کنترل موبایل کاربر را در اختیار می گیرند.

یک ترفند هک واتس اپ که نخستین بار در ۲۰۱۶ میلادی فراگیر شد، دوباره ظهور کرده و موبایل های افراد را تهدید می‌کند. این ترفند هک به کاربران درباره یک آپدیت جعلی هشدار می‌دهد.

به گزارش ایتنا از مهر، در این ترفند، پیامی به افراد هشدار می دهد تا پیامرسان های خود را به WhatsApp Goldارتقا ندهند. WhatsApp Gold یک آپدیت جعلی است و اطلاعات کاربران را سرقت می کند.
در مرحله بعد کاربران به سمت لینکی هدایت می شوند که آنها را وارد وب سایتی مملو از بدافزار می کند که کنترل موبایل کاربر را در اختیار هکرها قرار می‌دهد.

آپدیت جعلی WhatsApp Gold ادعا می‌کند به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های ویدئو چت را نگهدارند، همزمان بیش از ۱۰۰ عکس ارسال کنند و یک ساعت پس از ارسال پیام، آنها را حذف کنند.

به هرحال این پیام جعلی از افراد می‌خواهد آن را میان دوستان خود منتشر کنند. علاوه برآن در پیام ادعا می‌شود ویدئویی به شماره تماس کاربر ارسال می شود که اطلاعات او را هک می کند. به گفته کارشناسان امنیتی این ویدئو هیچ خطری برای موبایل ندارد.

هرچند ادعای ارسال ویدئو کلاهبرداری است اما لینک های مختلف یه «واتس اپ گلد» یک خطر امنیتی به حساب می آیند و کاربر را به وب سایت های حاوی بدافزار هدایت می‌کنند.
در صورت دریافت چنین پیامی، آن را حذف کنید.